A budapesti parlament Felsőházi termében köszöntötték a régen csak „elfelejtett magyarokként” emlegetett, Kárpátokon túli nemzetrész képviselőit.
A faluban - a többi moldvai csángó településhez hasonlóan - nincs hivatalos magyar nyelvű oktatás, a magyar nyelv tanítása délutáni oktatási program keretében zajlott a magyar házban.