Szombaton a római úszó Európa-bajnokság harmadik napján szálltak medencébe a magyar versenyzők.
Újabb aranyérem Magyarországnak.
A vb előtt kevés olyan szám volt, aminek aranyérmét szinte előre ki lehetett volna osztani, a férfi 200 méter pillangó azonban ilyen volt.
Milák éremesélye nagy.
"Olyan nagy súlya van ennek az aranyéremnek, mint amennyi energiát belém fektettek a körülöttem lévők."
A 21 éves világklasszis 50.18 másodperces országos csúccsal, Európa-bajnoki rekorddal csapott célba.
A nemzetközi szakemberek is elismerték a magyarokat.
200 méter pillangón 1:50.73 perces idővel csapott célba.
Újabb magyar arany!