A gyűjtés szervezői köszönetet mondtak az adományozóknak, és az önkénteseknek, akik a mentőautókat Ukrajnába szállították.
A Horvátországba utazó szlovákiai turisták segítése mellett téma lesz az erdőtüzek oltásában való együttműködés is.