A mentőtisztek és orvosok felújított helyiségekben, a városházával szemben várják a hívást onnan, ahol a segítségre azonnal rászorulnak.
Az ellenzék és a kormánykoalíció egy része is átláthatatlannak nevezte a kiírást, végül azt augusztusban az operatív központ törölte.
Az ülést az ellenzék kezdeményezte, amely a mentőállomások üzemeltetésére kiírt pályázatot kifogásolja.
Újabb közpénzköltési botrány körvonalazódik: a Magyar Szövetség élesen bírálja az egészségügyi minisztérium mentőállomásokat érintő, milliárdos közbeszerzését.
A mentőállomás építése több mint 450 ezer euróba kerül áfa nélkül.
Az operatív központ tájékoztatása szerint mindhárom állomáson két mentőcsapat lesz, az építkezések befejezését 2025 második negyedére tervezik.