A Baleár-szigetek öt tagja közül a legnagyobbikra, azaz Mallorca szigetére invitálom a tisztelt olvasót.
Míg egyesek élvezik a tengerpartot, mások a csökkenő turizmust a magas árakkal magyarázzák.
Nemcsak Mallorcán, hanem hasonló elégedetlenség tapasztalható más spanyol turisztikai központokban, például Barcelonában és Málagában, valamint a Kanári-szigeteken is.
Még jó, hogy nem az illegális bevándorlók ellen tüntettek, akkor Spanyolországot is kötelességszegési eljárás alá vonnák. Ja, nem.
Beomlott egy turisták körében népszerű szórakozóhely és étterem épülete a spanyolországi Mallorca fővárosában.
Összesen legalább ezer diáknak kell karanténba vonulnia az után, hogy a mallorcai hatóságok föltárták a kisebb járványgócot.
A szabálysértőket akár háromezer euró pénzbírsággal is sújthatják.
14 kihalás előtt álló faj egyedei is akadtak köztük.