A Republika stratégiájának fontos eleme, hogy nem tematizál kifejezetten magyar ügyeket.
Korábban szinte elképzelhetetlennek tartottuk, hogy egy felvidéki magyar a soviniszta SNS-t, vagy a szélsőjobboldali ĽSNS-t válassza. Teljesen jogosan adódna a kérdés, miért is szavazzon valaki olyan pártra, amely a Duna mögé küldené a magyarokat?