A szabályok értelmében Cseh Péternek távoznia kell, hiszen póttagként került be a parlamentbe, Lukáš Kyselicát helyettesítette.
Mivel a választók akarata szerint elég szavazatot kapott ahhoz (közel 120 ezret), hogy parlamenti képviselő lehessen, kijelentette, élni kíván a felhatalmazással, így visszatér a törvényhozásba.
Denisa Saková, a bizottság alelnöke úgy véli, Kyselica megtévesztette a választókat.
Zuzana Čaputová köztársasági elnök közölte, nagyra értékeli Lukáš Kyselica döntését, hogy lemondott a belügyi államtitkári posztról, miután napvilágot láttak a katonai hírszerzésben végzett munkájáról szóló információk.
Lukáš Kyselica, a Szlovák Belügyminisztérium államtitkára lemond a tisztségéről.
Az ellenzéki Smer-SD felszólította Lukáš Kyselica (OĽaNO) belügyi államtitkárt, hogy mondjon le a tisztségéről és a képviselői mandátumáról.