2020 márciusában a WHO világjárvánnyá minősítette a SARS-COV2 vírus által kiváltott COVID-19 betegséget. A betegség terjedése azóta alapjaiban változtatta meg mindennapi életünket.
Bár mindkét fertőzött állandó lakhelye a Nagykürtösi járásban található, már régóta Pozsonyban élnek és dolgoznak.
Teljes elzártság jellemzi, már hetek óta, az idősekről gondoskodó intézmények mindennapjait.
A lehető leghamarabb vissza akarnak térni a versenypályákra, de a legfontosabb változatlanul a versenyzők, a csapattagok és a szurkolók egészsége.
A nagy forgalmú intézmények bejáratnál hétfőtől bevezetik a testhőmérséklet mérését, vasárnapi zárva tartást rendeltek el az eddig nyitva tartó üzleteknél.
Keddtől az egyelőre egy hétig tartó új rendelkezések szerint a házon kívüli sportolás és a kutyasétáltatás is kizárólag a lakóhelytől legfeljebb ötven méter távolságra történhet.
Szemtanúk elmondása alapján egy párkányi lakos fényes nappal, többek láttára megvert egy idős embert, aki a kutyáját sétáltatta. Azért, mert nem volt rajta szájmaszk.
A hétfőn valóra váltott figyelmeztetés előzményeként a hétvégén számos népszerű kirándulóhely és park zsúfolásig megtelt.
Köszönetet mondott mindenkinek, kiemelten az egészségügyi dolgozóknak, a rendőrségnek, a tűzoltóknak, a katonaságnak és az önkénteseknek áldozatos munkájukért.
A vírus miatt legalább 50 országban vagy térségben szólítottak fel a hatóságok több mint egymilliárd embert, hogy maradjon otthon.
Mivel a NAKA eljárást indított az Állami Tartalékalap által megkötött szerződések ügyében, úgy döntött, a továbbiakban csak a bűnüldöző hatóságokkal beszél az ügyről.
A cseh kormány emellett jelentősen korlátozta az állampolgárok szabad mozgását.
Ma mindössze 28 vírustesztet végeztek el az országban.
Hét eredmény negatív, kettőre még várnak.
Egyelőre karanténban maradnak.
Újabb öt beteg viszont meggyógyult.
Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a WHO főigazgatója rendkívül aggasztónak nevezte, hogy már több mint 300 ezer COVID-19-esetet jeleztek, és "ellentámadásra" szólította fel az országokat.
Az intézkedés célja az alkalmazottak és az ügyfelek egészségének védelme.
Az utazási korlátozásokra, a vízumkötelezettségre és a tüneteket nem mutató közlekedési dolgozók kötelező karantén alá helyezésére vonatkozó szabályoktól el kell tekinteni.
A témával kapcsolatban Jégh Izabellát, a Csemadok Pozsonyi Városi Választmányának elnökét kérdeztük.
Besztercebánya megye területén eddig Selmecbányán, Zólyomban, Besztercebányán és Nagyrőce környékén, Nagykürtösön és Alsósztregován jelent meg a fertőzés.