Számos BL-találkozó mellett a 2012-es lengyel-ukrán és a 2016-os franciaországi Európa-bajnokságon is bíráskodott, majd 2019 decemberében bejelentette visszavonulását.
Két évre szóló új szerződést írt alá Kassai Viktor az Osztrák Labdarúgó Szövetségnél (ÖFB), így ő marad a játékvezetők technikai igazgatója.
A 2011-es év legjobb játékvezetőjének választott, 2019 végén visszavonult Kassai mindössze a második játékvezető, aki a két éven át tartó képzésben részt vett.
Úgy döntöttem, hogy kezdődjön egy új korszaka az életemnek.