Az Ung-vidéken megszerveződött a magyar közélet egy fontos helyi fóruma.
A tájházat Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke, Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár és Varga Tibor, Kaposkelecsény polgármestere avatta fel.