Csütörtökön Nyugat- és Dél-Szlovákiában várható hőség, elsőfokú figyelmeztetés van érvényben a magas hőmérsékletek miatt.
Extrém hőterhelés vár ránk.
A napi legmagasabb hőmérséklet az amerikai Halál-völgyben elérte a 48,3 Celsius-fokot.
A Szlovák Hidrometeorológiai Intézet első- és másodfokú figyelmeztetéseket adott ki 13 és 18 óra között.
Súlyos esetben a napszúrás halálhoz is vezethet, de a nagy hőségben a hőguta is veszélyeztet minket.
Van hol felfrissülni Csallóköz szívében.
Fagyit is kapnak, hogy lehűtsék magukat.
A nyári melegben a jégkocka kellemesebbé teszi az innivalókat, de néha többe árthat, mint amekkora élvezeti értéke van.
A hőségben étkezési szokásaink is megváltoznak.
A meleg és párás levegő ellenére nem kell viharokra és zivatarokra számítani, mivel a hőmérsékleti rétegeződés miatt alacsony valószínűségű a kialakulásuk.
Az egészségügyi kockázatok szempontjából jelentősebbek a magas éjszakai hőmérsékletek.
A hőség még néhány napig kitart.
A déli járásokban a 35-36 Celsius-fokot is elérheti a hőmérséklet.
A turistákra is hőség vár Európában.
A fejfájás kockázata 8%-kal növekszik minden olyan esetben, amikor a hőmérő higanyszála 9 fokkal feljebb kúszik.
A 33-34 Celsius-fok körül alakuló csúcshőmérséklet már veszélyeztetheti az emberi egészséget, és tüzek kialakulásához vezethet
26 lajtoskocsinyi vizet szállítottak az állatkertbe.
Közel 700 olyan embernek segítettek a napokban a mentősök, akik a hőségtől lettek rosszul.
Azok a régi kemény telek és enyhébb nyarak! Ma pedig?
Ha rossz vízivó, vagy gyakran fel sem tűnik, hogy elég folyadékot ivott-e ma.