Már júniusban azt mondták, hogy a síita állam nem folytat semmilyen titkos nukleáris fejlesztést.
"Tanulnunk kell múltbeli tapasztalatainkból, és nem szabad belemennünk mindenféle megállapodásba anélkül, hogy meg ne kapnánk előbb a szükséges garanciákat"
Néhány nappal korábban Szaid Hatibzadeh külügyi szóvivő még azt mondta, jelentős előrelépések történtek a tárgyalásokon.