A cél ezúttal is a folyó és a part megtisztítása, a környezettudatosság erősítése, a vízi turizmus népszerűsítése, valamint a szlovák-magyar kapcsolatok javítása és az együttműködés erősítése volt.
Immár negyedik alkalommal került sor a nagy Ipoly-takarításra.