A hagyományos Szent György-napi kihajtási ünnep keretében indították el a pusztai legelőkre szombaton az állatokat a Hortobágyon.
Szombaton és vasárnap a szürkemarhák behajtásával kezdődött meg a téli szálláshelyek elfoglalása.
A gólyák mellett további gyógyult madarak is elrepülhetnek.