Jozef Šimko polgármester a városi önkormányzat keddi ülésén levette napirendről a város általános érvényű rendeletének módosítását.
Településvezetőket kérdeztünk a hogyan továbbról.
Pozsonynak tavaly 5,8 millió euró bevétele származott a szállásadóból – közölte Peter Bubla városi szóvivő.
Az adóemelésnek köszönhetően a városi költségvetés körülbelül 240 ezer euró többletbevétellel gyarapodik.
Zselízen idén nem emelkednek az alapvető helyi adók és illetékek.
Miért fizessen egy ipolysági, pereszlényi, tesmagi polgár 30%-kal magasabb adót, mint egy párkányi, zselízi, korponai vagy nagykürtösi?