A hajó felújítási munkák miatt 2018 óta állt a San Diegó-i bázis dokkjában.
A hajót a román hatóságok őrzik, amíg - a migránsokkal együtt - el nem hagyja a konstancai kikötőt.
Csak az ötfős legénység tudott időben elmenekülni.
A legénység öt tagja, aki ébren volt a tűz keletkezésekor, a tengerbe ugrott, egy másik hajó vette őket a fedélzetére.