Fossey-t aki megszállotja volt a főemlősök védelmének, Ruandában saját kunyhójában gyilkolták meg ismeretlen körülmények között.
A megelőző intézkedések között azt is ajánlották, hogy a turisták mindig viseljenek maszkot a gorillák biztonsága érdekében.