Az eseményen fellépett a pozsonyi fiúkórus, majd az elnök asszony röviden elbeszélgetett a gyerekekkel, és megajándékozta őket.
Két év kihagyás után a kisújfalui székhelyű Sárga Rózsa polgári társulás ismét megszervezte nyári táborát Kovácspatakon, a Panoráma hotelban.