Betlehem Dávid ezüstérmet, Fábián Bettina bronzérmet nyert a szingapúri világbajnokságon.
A tízfős döntőben Fábián remekül rajtolt az 500 méteres távon, jó kidelfinezéssel egyből az élre állt, s előnyét folyamatosan növelve magabiztosan szerezte meg a versenyszám történetének első Európa-bajnoki címét.
A magyar úszó infúziót és gyógyszeres kezelést kapott, de már úton van haza, Budapestre.
Fábián Bettina pályafutása során először állhat dobogóra egyéniben világversenyen.
Fábián Bettina az ötödik, Szimcsák Mira a hetedik, Olasz Anna pedig a 18. helyen végzett a nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyében a belgrádi Európa-bajnokságon.