A párton kívüli miniszterelnök a többi koalíciós párt képviselőihez hasonlóan felelőtlenségnek minősítette a Szabadságpárt lépését.
A ceremónia keretében a kormányfő és 16 miniszterből valamint 13 államtitkárból álló kabinetje a király előtt ígéretet tett arra, hogy „becsületesen, szorgalmasan és pártatlanul, továbbá jó és igazságos köztisztviselőhöz illően végzi feladatait.”