Útra kelt a Szent Korona és a koronázási jelvények, valamint a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus hófehér virágkocsija is.
Augusztus 20-án a virágokkal feldíszített biciklisek hagyományos kerekezésével kezdődött meg az ötvenedik debreceni virágkarnevál.
A tapasztalatok szerint augusztus 20-án megduplázódik Debrecen több mint 210 ezres lélekszáma.