Az észak-írországi protokoll ügye jelenleg a legélesebb viszály forrása az Európai Unió és a brit kormány között.
Liz Truss telefonon tárgyalt Maros Šefčovičcsal, az Európai Bizottság intézményközi kapcsolatokért felelős alelnökével.
Nehézségek a kereskedelemben.
London és az EU között továbbra is jelentősek a nézetkülönbségek, és számos területen meglehetősen korlátozott előrelépést sikerült csak elérni.
Csak 127 külföldi sofőr jelentkezett nagy-britanniai üzemanyag- és élelmiszer-szállítási munkavégzésre.
Hétfőn sok országrészben már alig lehetett üzemanyaghoz jutni, és mindenhol hosszú autósorok kígyóztak a benzinkutak előtt.
Az egyre élesebb vita abból ered, hogy az észak-írországi protokoll alapján Észak-Írország, amely nem része Nagy-Britanniának a Brexit után is harmonizált viszonyrendszerben maradt az EU egységes belső piacával és vámuniójával.
A vizsgálatban részes cégek 17 százaléka közölte, hogy nem jut hozzá magas szakképesítésű munkaerőhöz, mióta megszűnt az uniós munkavállalók szabad nagy-britanniai letelepedésének lehetősége.
A folyamodványokat idén június 30-ig, vagyis jövő szerdáig lehet benyújtani.
Az elemző hangsúlyozta, az Európai Egyesült Államok elképzelése nem működőképes, ezt az EU az utóbbi években nagyon sokszor bizonyította.
Az Európai Parlament egyhangúan döntött.
Ursula von der Leyen kiemelte, az unió számára aggodalmat keltenek a megállapodás ideiglenes alkalmazása óta London részéről tett egyoldalú lépések.
A feszültséget szakértők szerint részben a radikális csoportokhoz köthető szervezett bűnözői körök elleni keményebb rendőrségi fellépés gerjesztette.
Maroš Šefčovič, az Európai Bizottság intézményközi kapcsolatokért felelős tagja hangsúlyozta, az unió ragaszkodik a kölcsönösen elfogadott megközelítéshez, amely világos iránymutatást és határidőket rögzít a jegyzőkönyv teljes, közös végrehajtására.
Lengyel és román a legtöbb letelepedni vágyó.
Londonnak egy hónap áll a rendelkezésére, hogy válaszoljon az uniós bizottság levélére.
A skótokat akaratuk ellenére rángatták ki az EU-ból.
A skót halászok azzal vádolják Boris Johnsont, hogy elárulta őket, mivel korábban azt ígérte, visszaszerzi a brit vizek feletti irányítást.
Az Európai Unió és a brit kormány ceremoniális keretek között szerdán írja alá az egyezményt.
Megállapodás született az Egyesült Királyság és az Európai Unió jövőbeni kapcsolatrendszerének feltételeiről.
A Johnson-kormány készenlétbe kíván helyezni egy esetleges, december 30-i rendkívüli ülést a brit parlament alsóházában a megállapodás elfogadására.
Két hét múlva alapjaiban megváltoznak a brit–uniós kapcsolatok, így Európa-szerte elkezdtek készülni a – megállapodás nélküli – brexit hatásaira.
A leghevesebb vita London és az EU között az egyenlő versenyfeltételek és a halászat szabályozásának kérdéséről folyik.
Felfüggesztette az Egyesült Királyság és az Európai Unió jövőbeni kapcsolatrendszerének feltételeiről folyó londoni tárgyalásokat péntek este a brit és az uniós küldöttség.