Három évszázaddal ezelőtt őseink még hittek a boszorkányok és varázslók természetfeletti képességeiben, akikről azt rebesgették, hogy az ördöggel cimborálnak.
A Csallóközi Múzeum igazgatója, Nagy Iván Sámánizmus és a csallóközi néphagyomány címmel tartott előadást az intézmény galériájában.