A Kassai Műszaki Egyetem nemzetközi Interreg-projekt keretében vizsgálja a Sajó folyó 2022-es bányaszennyezés utáni állapotát.
Haladnak az alsósajói bányában azok a munkálatok, amelyek célja, hogy megakadályozzák az erősen szennyezett bányavíz kiömlését a Sajó folyóba.
Előreláthatatlan esemény és rendszerszintű hiba következményeként „könyvelték” el a szennyezést.
Egy furatból ömlő, szennyezett bányavíz okoz problémákat a Nagymihályi járásban.
Az elmúlt hét leglényegesebb eseménye a permanens koalíciós válság mellett újabban erdőtüzekkel is sújtott Szlovákiában, hogy a kormány rendkívüli helyzetet hirdetett a Sajó szennyezése kapcsán.