Sólymos az adatok alapján alkalmazottai nyugdíjbefizetése helyett fizette meg az adótartozást
Ahogy arról csütörtök reggeli cikkünkben beszámoltunk, a Szlovákia irányítására készülő Sólymos László 7.500 eurós adótartozást hozott össze egyik vállalkozásán, a Blue Fashion Kft.-n keresztül. Az összeg, vélhetően az adóbefizetés helyett másra kellett, ami például a költséges választási kampány idején érthető is lenne. Természetesen ezer más oka is lehet annak, hogy miért nem fizették be az adót; az egyszerű ember számára több hónapnyi fizetéssel megegyező összeget.
A ma7.sk portál két kérdéssel fordult ezzel kapcsolatban a Most-Híd 2023 párt elnökéhez. Az egyik, hogy lehetséges-e, hogy Sólymos László kampányának költségessége miatt nem fizettek adót; a második kérdésünk pedig az volt, hogy Sólymos László tudatában van-e annak, hogy a normál emberek 100.- (egyszáz) euró köztartozásnál már feketelistára kerülhetnek például a betegbiztosítónál?
Mindkét kérdésünket megküldtük a pártelnöknek, választ azonban egyikre sem kaptunk. Sólymosék viszont megírták, hogy az adóhivatal felé fennálló adósság már nem aktuális, mivel azt július közepén, egészen pontosan július 17-én megfizették. Bár az adóhivatal adatbázisában még mindig adósként szerepelnek, fogadjuk el, hogy megtörtént a befizetés és a jövő havi listában majd nem szerepelnek már.
Sajnos, maga a megfizetés, illetve annak dátuma viszont komolyabb vállalat-irányítási problémákat sejtet. Elsősorban azt, hogy Sólymosék a megfizetés napján már 270 napja tartoztak zsinórban az adóhivatalnak, s megkockáztatjuk a kijelentést, hogy a választási kampány miatti nagyobb médiafigyelem is lehetett az oka, hogy úgy döntöttek, most rendezik elmaradásukat az adóhivatal felé. Persze, felvetődik a kérdés, hogy olvasóink vajon tartozhatnának az adóhivatalnak 270 napig?
Ennél meglepőbb vagy inkább súlyosabb problémára utal, hogy ugyanazon a napon, amikor az adótartozást megfizették, a mindenki számára hozzáférhető adatok alapján a cégnek 4.400 euró tartozása keletkezett a Szociális Biztosítónál, vélhetőleg az alkalmazotti nyugdíjjárulék befizetésének elmulasztásának következtében.
Egyazon napon, július 17-én rendezték az adóhivatalt és keletkezett tartozásuk a Szociális Biztosítónál.
Persze ilyesmit el sem tudnánk képzelni, de a számok és a dátumok alapján valószínűsíthető, hogy a vállalatnál az alkalmazottak szociális járulékai egy részét használhatták fel a cég adótartozásának kiegyenlítésére. Hiszen miért nem fizették be a nyugdíj-járulékok teljes összegét?
Persze, lehet ez hanyagság is, vagy a 4.400 eurón valami mást vettek. Ez természetesen akár lehet minden cég belügye, hogy ki és hogyan beszéli meg az alkalmazottakkal, hogy most nem az ő járulékait fogják megfizetni.
Számunkra azért „érdekes” csak az ügy, mivel a magát a magyarság egyik vezetőjének kikiáltó politikus vállalkozásában történt megoldásokról van szó, s ha elolvassuk Sólymos László választási üzenetét, mely szerint „Ismeri az utat”, tarthatunk-e attól, hogy hatalomra jutása esetén már nem egy cég, hanem az egész lakosság nyugdíjalapjából fizetne más kiadásokat?
Természetesen most is kérdéssel fordultunk Sólymos Lászlóhoz, hogy vajon lehetséges-e, hogy az adótartozás megfizetése és szociális biztosító felé való tartozás kezdete ugyanaz napra esik? Választ, természetesen ezidáig most sem kaptunk.